Wyspiańskiego 38

Mieszkania na sprzedaż w rewitalizowanej willi miejskiej w Poznaniu

Lokalizacja

Rewitalizowana modernistyczna willa miejska Wyspiańskiego 38 położona jest na Grunwaldzie u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Iłłakowiczówny. Walorem lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo terenów zielonych i rekreacyjnych, Parku Kasprowicza, Areny, Pływalni Olimpii i Parku Manitiusa. Dzięki przebiegającym w pobliżu licznym liniom tramwajowym (linie nr 0, 1, 5, 8, 15, 27) oraz linii autobusowej nr 45 to bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta rejon. Odległość do najbliższego przystanku tramwajowego, którą pokonać można w 5 min. piechotą, wynosi zaledwie 210 m. Z Wyspiańskiego 38 w krótkim czasie dotrzeć można samochodem na Stary Rynek (w niespełna 20 min.), na Dworzec PKP i MTP (nawet w niecałe 10 min.), na Lotnisko Ławica (w ok. 15 min.).

Architektura

Budynek przy ulicy Wyspiańskiego 38 jest jednym ze świetniejszych przykładów architektury modernistycznej zabudowy wśród poznańskich willi miejskich. Rozrzeźbiona bryła trzykondygnacyjnej zabudowy, charakterystyczny układ dużych balkonów oraz forma nawiązująca do kierunków ulic Wyspiańskiego i Iłłakowiczówny sprawia, że obiekt wtapia się w miejską tkankę jednocześnie stanowiąc jej zapadający w pamięci walor.

Użyty w elewacji glazurowany klinkier i mieniący się w słońcu tynk z dodatkiem miki datują obiekt na dojrzały modernizm stanowiąc znakomity przykład architektury tego okresu. Budynek wieńczy wykończony dachówką dach wielospadowy. Dopełnieniem stylu art-deco jest przestronna klatka schodowa ze znakomicie zachowanymi detalami schodów i wyważonymi proporcjami.

Oferta sprzedaży mieszkań

Na parterze budynku oraz na trzech pozostałych kondygnacjach znajduje się łącznie 14 mieszkań 1, 2, 3 i 4-pokojowych o powierzchniach od 33 do 75 mkw. Zobacz pełen katalog na www.wyspianskiego.pl/oferta